چرک نویس انقلابی ( خامنیسم )

فضل الله المجاهدین على القاعدین اجرا عظیما

از شهادت هراسی نداریم
ساعت ۸:٠۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ آذر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

 

دیروز در یک خبر غافلگیرانه اعلام شد که امروز قرار است مجلس شورای اسلامی طرح دوفوریتی اصلاح قانون انتخابات را که چند مدت پیش در کمیسیون شوراها به تصویب رسید، خارج از نوبت بررسی کند.

در این اقدام عجولانه نکاتی مستتر گشته که اولین آن بازی گرگم به هوای برخی مجلسیان با مردم است.

وقتی که چند مدت قبل چنین طرحی در کمیسیون مذکور به تصویب رسید، فردای آن روز مجلس در یک اقدام قابل تامل یک هفته تعطیل گشت تا با این طریق از زیر بار افکار عمومی و نخبگان خلاص شود یا به عبارت بهتر بگریزد.

و حال دوباره این طرح در حالی مطرح می شود که کشور(از جمله دانشگاه ها) به مناسبت رسیدن ایام عزای سید و سالار شهیدان تقریبا تعطیل گشته و از سوی دیگر افکار عمومی جامعه درگیر جنگ خونین غزه و مراسم عزاداری شهیدان کربلا است. نکته جالب اینجاست که امروز بعد مشخص شدن تکلیف این مصوبه، مجلس به بهانه بازدید از حوزه های انتخابیه یک هفته تعطیل خواهد شد تا پازل این بازی به خوبی تکمیل گردد وفضای مطالبه از مسئولین اندکی با رکود مواجه گردد و بازی زدن و فرار کردن همچنان ادامه داشته باشد.

پیش از این جنش دانشجویی و به خصوص جنبش عدالتخواه دانشجویی دیدگاه های خود را پیرامون این مصوبه عجولانه بیان کرده اند که لازم به یادآوری نیست، امّا با توجه به خطری که تصویب این مصوبه برای انقلاب و جمهوریت نظام ایجاد خواهد کرد و همچنین فضای باندبازی و لابی گری ای که خواهد گشود و مراکز قدرت و ثروتی که تشکیل خواهد داد و از همه مهمتر انگ دیکتاتوری ای که به دامن نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهد انداخت ذکر چند نکته را ضروری می دانیم.

جنبش عدالتخواه دانشجویی تصویب چنین مصوبه ای را به منزله مرگ آرمان های اصیل خمینی کبیر(ره) می داند و بنابراین با تمام قدرت و در حد مرگ و زندگی انقلاب با آن برخورد خواهد کرد.

در فضای امروزجهان اسلام که مجلس محترم باید به فکر اوضاع غزه باشند، پیگیری چنین مصوبه ای خالی از اهمیت است، هر چند که ما حمله به جمهوریت نظام را خطرناک تر از حمله رژیم صهیونیستی به غزه می دانیم و در برابر آن حاضر به شهید شدن درکف خیابان نیز خواهیم بود و یقینا ما را از شهادت هراسی نیست. چرا که جمهوری اسلامی ایران به تعبیر مقام معظم رهبری، قلب تپنده مقاومت در جهان است و تصویب چنین طرحی بر اوضاع جهان اسلام نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت و این به معنی زیر سوال رفتن اسلامیت نظام نیز هست.

همین جا اعلام می کنیم ما مخالف اصلاح قانون انتخابات نبوده و نیستیم، امّا با اصلاحی که انقلاب را مانند لقه چرب و نرمی در دهان برخی گروه های خاص و جریانات معلوم الحال قرار دهد به شدت مخالفیم و از عواقبی که تصویب چنین طرحی برای نظام ایجاد خواهد نمود به مسئولین هشدار جدی می دهیم.

شورای محترم نگهبان باید در صورت تن دادن مجلس به این قانون، که فضای دور زدن قانون را مهیا خواهد کرد، به صورت قاطعانه با این طرح برخورد کند، چرا که تصویب این طرح به مثابه زیر سوال رفتن شأن شورای محترم نگهبان و ایجاد سازو کارهایی موازی با ایشان است که به هیچ وجه مورد پذیرش نیست.

ما خواهان جمهوری اسلامی، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر هستیم، دقیق همان چیزی که حضرت روح الله بنیان نهاده اند، و از تمامی گروه های دانشجویی می خواهیم در حفظ و حراست این شعار و آرمان، از تمامی پتانسیل های خود بهره بگیرند که اگر در این جبهه دست به عقب نشینی زدند، باید منتظر عقب رفتن های بعدی نیز باشند .

امیدواریم مجلس نهم با رد چنین اصلاحیه فسادگستری، خویش را دراذهان ملت ایران سربلند و پیروز گردانده و مظن اتهام به دور دارد و در فرصتی مناسب و به دور از عجله و نگاه سیاسی و با عنایت به آرمان های حضرت امام(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری، زمینه اصلاح درست و بنیانی قانون انتخابات را، آنگونه که در شأن جمهوری اسلامی باشد، مهیا سازند.

 

------------------------------------------------------------------

بعدنوشت:

وکلای ملت، قرار بود مدافع قانون و حقوق ملت باشید!