صدو بیست و چهار هزار و یکمین پیامبر دلم

کاش می دانستم با مس وجود من چه کرده ای خمینی!. روزگاری که از این بچه تر بودم، اوایل روزهای دانشجوییم را می گویم، با خودم می گفتم این شور و حرارت انقلابی مقتضای سن و سالم است و وقتی کمی عاقلتر! شدم شاید به این روزهایم نیشخند بزنم.

بی دلیل هم نبود فکرم. می دیدم کسانی را که در زمان دانشجویشان پتانسیل  جریانات انقلابی بودند و بعد از اتمام درس و ورود به زندگی، دست از آن فضا برداشتند و  رویه ای محافظه کار را متناسب با زندگی شان پیش گرفتند. با خودم می گفتم « تو که از اینها انقلابی تر نیستی، روزی تو هم مثل آتشفشان خاموشی خواهد شد که سالها از آخرین فورانش گذشه، سرد و خاموش به گوشه ای شب می نشینی خاطراتت را برای زن و بچه ات تعریف می کنی، در حالی که تخمه ژاپنی می شکنی»

آه خمینی ... من هنوز تو را نشناخته ام!

من نفهمیدم که آن روز که در رگ و پی من رسوخ می کردی، آرام آرام و زمزمه گون در گوشم پیام حج می خواندی و من اشک می ریختم، منشور روحانیت می خواندی و من غصه دار می شم، خطبه منی تفسیر می کردی و من فریاد می کشیدم، داری کم کم پیامبرم می شوی. تنم گرم بود و نمی فهمیدم   تو داری می شوی خون در رگ و  استخوان اعضایم.  داری می شوی صدو بیست و چهار هزار و یکمین پیامبر دلم.

حالا هر چه می گذرد این آتشفشان خروشان نه تنها رو به خاموشی نرفته، بلکه روز به روز بر آتش درونش افزوده تر می شود.

گاه کسی در درونم نهیب می زند که « تا کی این روش و این مدل؟ نمی خواهی زندگی کنی؟ نمی خواهی  زندگی و ...» مدت اندکی راضی می شوم که سرپوش بگذارم بر دلم و چشمم را بر تو ببندم اما مگر می شود؟

آن کس که تو را شناخت جان را چه کند        فرزند و عیال و خانمان را چه کند ؟

خمینی!

زندگی نمی خواهم .... قدرت نمی خواهم ....  مکنت نمی خواهم ....خجالت هم می کشم شهادت بخواهم .... خودت میدانی چرا، یک بار که  خواستم از خجالت سرخم کردی ....  فقط بدان اینجا از قفس هم برایم تنگ تر است.

بگو تکلیف من چیست؟

 

/ 7 نظر / 28 بازدید

aali bood

حمید رضا باقری

سلام برادر امام تاریخ را عوض کرد و اسلام ناب را به ما شناساند امروز ما اسلام ناب را می شناسیم بسیاری دیگر هم میشناسند امروز روز عمل به اسلام ناب است.

حسین قاسمی

http://ghasemi57.blogfa.com/post/160اقتصاد لیبرالی واستالینیسم

میلاد فریدنیا

بخوانید برای جهاد: در این عملیات خط را بشکنیم... khate57.parsiblog.com

حزب الله بیدار است

فراخوان امت حزب الله و حامیان ولایت: ما جمعی از بسیجیان و دلسوختگان انقلاب در اعتراض به توهین اکبر اعلمی به ساحت ائمه و ولایت فقیه و مقام معظم رهبری در مناظره با قدیری ابیانه در دانشگاه شیراز ،در روز چهارشنبه مورخه 6 دیماه 91 ساعت 11 صبح در میدان ارم تجمع خواهیم نمود /لطفاً برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه ، اطلاع رسانی گسترده نمائید /نگذاریم که قرآن به سر نیزه شود/نگذاریم که در خانه نشیند حیدر ....

معراج شقایق

سلام علیکم چقدر این متن تون زیبا بود... من واقعا متاثر شدم. صد و بیست و چهار هزار و یکمین پیامبر... تعبیر فوق العاده ای بود. درک شخصیت امام درجه ی والایی است.