قصه ما به سر رسید؟

 اصلای کی خبردار شد کیهان کاریکاتور موهن! کار کرده؟ شاید اگر خود حسین شریعتمداری تقاضای توقیف کیهان کاریکاتور را نمی کرد، هیچکس کاری به کارش نداشت.

الان سید مسعود شجاعی بازداشت است؟ یا قرار است با قرار وثیقه پس از هفتاد و دو ساعت آزاد شود؟

آیا مسعود ده نمکی در واکنش به این کاریکاتور پاسخ دندان شکنی منتشر کرد؟ یامازیار بیژنی در پاسخ آن طرح شرق، طرح نویی در انداخت؟

آیا نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حفاظت از کیان اسلام و شأن پیامبران الهی دست به محکومیت کیهان زدند و در صحن علنی دو فرسخ راه پیمایی نمودند؟ مصاحبه ای کردند؟ فحش و فضیحتی دادند؟ محکومی کردند؟

آیا خبرگزاری فارس همانطور که کاریکاتور شرق را به یک مسئله امنیت ملی تبدیل نمود، جز خبر توقیف کیهان، آن هم به نقل از خود شریعتمداری، مطلبی منتشر کرد؟ آیا با شخصیت های ملّی و المپیک و پارالمپیک سیاست و فرهنگ، علیه کیهان مصاحبه ای ترتیب داد؟

آیا دادستانی کشور کیهان را همچو شرق خِفت کرد؟ آیا طبق قانون 1000000001قانون مدنی – تبصره 275940 – بند " ه " نظارت بر مطبوعات هم سو، کیهان شامل رأفت داداستانی گشت؟

روزنامه شرق به جرم توهین به صف رزمندگان تا پای گیوتین کشانده می شود. مدیر مسئولش قسم و آیه می خورد که اصلا قصدش توهین به دفاع مقدس نبود، چرا که هیچ کارکتر نشانه ای از آن قضیه در طرح موجود نیست. قسم می خورد که من خودم جنگ رفته ام و کاریکاتوریستش هم فرزند جانباز است و به هیچ وجه به گذشته اش توهین نمی کند.

امّا این جلز و بلزها به دادش نمی رسد. همه جماعت (... ) یقه هایشان را کیپ کرده و ریششان را چو لب شمشیر تیز نموده که نه تو کافری، تو به ارزش ها توهین کرده ای، الان گرمی حالیت نیست. خودت نفهمیدی چه کردی. باید بشوی درس عبرتی برای سایرین. ویک صدا فریاد که:

ای شرق بی کفایت استعفا استعفا!

روزنامه کیهان به فاصله کمی کاریکاتوری می کشد که مخاطب را در وهله اول یاد یوسف نبی (ع) می اندازد. در حالی که این پیامبر بزرگ، برهنه و با ظاهری زننده در مجلس زنان زلیخاه حاضر گشته است. در طرح تمامی کارکترهای لازم برای این برداشت وجود بارز دارد. آنقدر که نیاز به تفسیر ندارد.

هیچ کس در مورد کیهان حرفی نمی زند. چرا که به قدرت خبری اش نیاز مبرم دارند. چرا که دم کیهان را باید ببینند برای هارت و پورتشان.

شریعتمداری که احساس کمی خجالت می کند( به جای دوستانش) خودش می آید می گوید، من اعتراف می کنم این کاریکاتور موهن و زننده است. حاضرم هر بلایی را که قاضی بخواهد سرم بیاورد را بپذیرم.

قاضی هم شاید به او گفته که: حسین آقا این حرفا چیه؟ اصلا خود کیهان در این فضای الوده رسانه ای کشور یک پیامبر است، آن هم اولوالعزم. شما توهینی نکرده ای. گرمی حالیت نیس جان خودت. اصلا شخص کاریکاتوریست جانباز دفاع خیلی مقدس است، محال است توهین کنید شما!

مازیار هم مثل اینکه گفته: من به هیکلم بخندم اگر بخواهم به کیهان خودم! تعریزی بزنم.

ده نکمی گفته: من نمک پرورده ام، نمکدان شکن نیستم که جواب دندان شکن بدهم.

و ...

شریعتمداری مثل اینکه واساده به گریه کردن که بابا جان خودم من توهین کردم به پیامبر خدا، بیاید منوبگیرید. همه یکصدا می گن:

نه حاج آقا، ما اگه شما رو بگیریم، توهین کننده به اصول معرفی می شیم و باید یکی بیاد ما روبگیره.

شریعتمداری هم خودش بلند میشه میره کیهانشو با التماس توقیف می کنه.

...

قصه ما به سر رسید کلاغه به خونشم رسید.

 

/ 9 نظر / 20 بازدید
هادی مسعودی

سلام داداش،بسیار زیبا مقایسه کردی،متأسفانه دوستان دنبال منافع خودشون و حزبشون هستن و کاری به منافع انقلاب و اسلام ندارن.خدا قوت.یا علی.

کیوان

irlogin.ir سرویس وبلاگدهی ایران امکان تبادل پست بدون هیچگونه محدودیت اختصاص فروشگاه برای هر وبلاگ نظرات در ادامه مطلب سیستم ثبت نام و عضوگیری حرفه ای با مدیریت کاربران و آمار کاربران برای هر وبلاگ امکان درج پست ثابت برای هر وبلاگ امکان چت آنلاین میان کاربران (ادد،ایگنور،استاتوس،آواتار) و ... سئوی بسیار بالا برای مطالب امکان نمایش ( مطالب تصادفی,مطالب محبوب,مطالب پربازدید ) برای هر وبلاگ ابر برچسبها قالبهای متنوع ( در این سرویس وحدودیت قالب وجود ندارد و بسیاری از امکانات دیگر سرویس وبلاگدهی ایران irlogin.ir

سایت عاشقانه خاطره ها

خاطره های جدید عاشقانه با طعمی جدید گلچین عاشقانه ترین متن های عاشقانه ، جمللات کوتاه فوق العاده دلنشین و اشعار و داستان های کوتاه خاطره های عاقشقانه خود را با ما تجربه کنید رد پای مهربانی شما در سایت ما خالیست سایت عاشقانه خاطره ها khatereha.org

تنها شباهت این عکس به "داستان حضرت یوسف" و نه خود یوسف پیامبر، رد شدن از بین جمع زنان است. که جمع زنان همه جا می تواند باشد در مهمانی، ختم انعام، در هیأت ها، در مجالس و ... این را همه می فهمند! مضافاً که تیپ و چهره زنان شباهت کامل به خاتون های ایرانی دارد. و در کل تصویر هیچ نماد و عنصری که هدایت کننده ذهن به سمت و سوق مجلس زنان مصر باشد نیست و کجای آن مرد شباهت به یوسف پامبر دارد والله اعلم؟؟!! مگر فقط زنان مصر چاقو دست می گیرند؟ شاید اینها دارند سبزی برای نذری پاک می کنند !!!! می بینی برادر منم می توانم با همان استدلال های خودت آسمون ریسمون ببافم و توهین را رد کنم. درحالیکه ترجیه می دهم منطقی به مسأله نگاه کنم.

حوادث کوار

سلام به وبلاگ آنتی درویش یا همان حوادث کوار سر بزن و 20 پست آخرش را حتما ببین نظر بده

حوادث کوار

سلام به وبلاگ آنتی درویش یا همان حوادث کوار سر بزن و 20 پست آخرش را حتما ببین نظر بده

امین

با سلام!درست میفرمایید باید این امثال شبکه وصال وکلمه و...باید در مورد این موضوع موضع بگیرند وما که مدعی پرچمداری اسلام درجهان هستیم..........!موفق باشید

م.م

بسم الله سلام فرقی هست بین رحمانیان و شریعتمداری و کیهان و شرق اگر کیهان خطایی کند شریعتمداری متوجه غلطش می شود و در پی جبران بر می اید اما اگر شرق غلطی کرد، اگر رحمانیان را خفت (به قول خودت!) نکنند نخواهند فهمید که چه غلطی کرده اند هم کاریکاتور شرق موهن بوده و هم کاریکاتور کیهان اصل قضیه اینه که باید با اینها برخورد بشه اگر رحمانیان همون اول میگفت غلط کردیم کار به اینجا نمیکشید اگر هم شریعتمداری این قضیه رو بی خیال می شد قطعا ابعاد وسیع پیدا میکرد. یا حق