از عدالت فردی تا گذر از میدان مین

 

راستش نمیدانم از کجا شروع کنم . از جنگ زرگری اصولگرایی و اصلاح طلبی ، یا از اصلاح طلبان اصولگرا نما ، یا از ... بگذریم .

حضرت روح الله (ره) جمله ای دارند باریکتر از مو . بسیار بزرگ ،‌ به این مضمون که " اگر می خواهید جامعه اصلاح شود ،‌اول باید خوتان را اصلاح کنید " . گیر کار هم همین جاست . دوستان زیادی در شهر که همگی  داعیه ولایت و رهبری دارند تحت لوای تشکل هاو مجموعه های خاص خود مشغول کارند . امّا چرا این مجموعه ها خروجی و ثمر اساسی ندارد ؟ چرا حتی در اداره تشکیلات خود هم مانده اند ،‌چه برسد آرمان های انقلاب ؟ . علتش همین نکه حضرت روح الله است . عدم خودسازی و تهذیب نفس انفرادی .

در حقیقت آنچه  شاکله عدالتخواهی را تشکیل می دهد ، داشتن تفکر عدالتخواهانه اجتماعی یا سیاسی نیست . بلکه قدم اولی که هر عدالتخواه ملزم به رعایت و پیمودن آن است ،‌تا بتواند به  عدالت علوی دست یابد ، درک مقوله ای به نام " عدالت فردی است " . کسی که در این وادی رو بر خودش رنجی را تحمیل نکرده و به این بعد اهمیتی نداده ، هیچگاه نخواهد توانست یک عدالتخواه موثر باشد . رعایت عدالت فردی بر عدالت اجتماعی و سیاسی مقدم است . چرا که کسی که نتواند عدالت را بر نفس خودش ملزم کند ،‌چگونه توقعی از او می توان د ربعد اجتماع داشت ؟

چند مدتی است که بیشتر وارد فضای سیاسی شهر شده ام و شاهد این موضوع بوده ام . " فضای بی اخلاقی در رفتار و گفتار ، این چیزی نیست که خدا به راحتی از آن بگذرد ( حضرت اقا – دیدار با دولت - سال پیش ) . " واقعا هم همینطور است .

متاسفانه اگر اصلاح طلب ها فساد عقیدتی و لیبرالیستی داشتند ،‌ امروز به وضوح می بینیم که پیکره اصولگرای شهر و حتی کشور ، درگیر فساد عمیق اخلاقی و البته اقتصادی شدید است . فسادی که عرصه را بر حرافی های نابجا ، تهمت های ناروا ، برچسب های ناعادلانه گشوده است .

شیراز مثل بازار مس گری  می ماند که هر حزبی از راست و چپ ،‌ مشغول گشاد کردن دهانه دیگشان با چکش خودخواهی و هواپرستی هستند ، تا بیشتر و بهتر از انقلاب و مردم سهم خواهی کنند و گوشت پابرهنگان را درآن بجوشانند . و هر کس فریاد آزادیخواهی و استقلال از این آشفته بازار را سر دهد ، به صد برچسب محکوم می شود . که آقا تو پول گرفته ای ،‌تو دست نشاندنده فلان سازمان و فلان مسئول سیاسی و ... هستی ! .

کیست که نداند علت این همه هجمه و داد و بیداد ،  دلسوزی برای گفتمان اسلام و انقلاب نیست . متاسفانه این آقایان به ظاهرموجه و اصولگرا ، دیدشان به مسائل انقلاب گفتمانی و انقلابی نیست ،‌ بلکه کامل سیاسی است . کاری ندارند انقلاب و مولفه هایش کجای عملکردها ظاهر شده ، بلکه می بینند که چه کسانی در مسند امور نشسته اند و به خاطر خرده حساب های سیاسی بر علیه اش گارد می گیرند .

متاسفانه  برخی از جریان به اصطلاح اصولگرای شهر که درگیر سیاسی بازی ها و حزب بازی ها شده اند ،‌در حال تبدیل شده به شعبه ای از نفاق  پیچیده هستند. نفاقی که همین فضای کثیف سیاسی را متولد کرده است . نفاقی که نقاب دین و ولایت را بر چهره خود دارد و این روند قطعا برای انقلاب تبدیل به استحاله ای خواهد شد ، و ضربه ای به انقلاب و اسلام وارد خواهد کرد که هیچ جریان اصلاح طلب و لیبرالی وارد نکرده است .

اصلاح طلب ها کراوات می زدند و با جرات مخالفت و منتقد بودنشان را به نظام حتی اسلام عنوان میکردند ، امّا جریان جدید پیشانی اش جای مهر دارد و بالای سرش عکس امام و آقاست ،‌ امّا عملکردش در تضاد با شعارهایش است  . این نفاق است و باید بر آن با شعار " مرگ بر منافق " تاخت ،‌ نه جریان موسوی و کروبی و آن جنبش سبز که علنا طرح تئوریک مشخص و معین دارند . این روند به تدریج انقلاب را تبدیل به پوستین وارانه خواهد کرد . طوری که از جمهوری اسلامی جز مشتی شعار و مشتی آدم عمل زده منتج نخواهد شد ...

باید جریانی در شهر و فضای استان و در مرحله بعد در سطح کشور ،‌ شکل بگیرد که به طور اساسی و محکم در مقابل این جریان بایستد . آنچه مسلم است آن است که جریان اصولگرایی تا چندین سال دیگر در مسند قدرت کشور باقی خواهد ماند ،‌ و بر اساس این واقعیت که " هر جا قدرت باشد ؛‌ فساد نیز خواهد بود " نباید ارمان ها را به اشخاص و یا گروه های به ظاهر موجه معامله کرد .  اگر روزی پیکره حزب الله متعهد روبروی جریان سازندگی و اصلاحات به مقابله برخاست ، باید جریان سومی متولد شود که در مقابل جریان اصولگرای منحرف  از یک سو ، و همچنین جریانات چپ لیبرالیستی از سوی دیگر ،‌ ایستادگی کند .

عدالتخواهی انقلابی یعنی ،‌ گذر دادن انقلاب از میدان مین . میدان مین تحجر و تجدد . عدالتخواه باید بفهمد و درک کند که اگر ذره ای از اصول و آرمان ها ، به چپ یا راست ( متحجرین یا متجددین ) منحرف بشود ، کار خودش و گفتمانش ساخته است . عدالتخواهی یعنی راهی میانه و راست رفتن ،‌خلاف جریان آب شنا کردن .

بی شک هر کس که وارد این عرصه شود ، کاری بسیار سخت و هزینه هایی بسیار گران را متحمل خواهد شد ، زیرا از طرف همین جریانان ( چپ و راست با هم ) به  عقاید کمونیستی یا بدتر از آن به ضدیت با رهبری یا دولت یا ... متهم خواهد شد . یادم به جمله حضرت روح الله افتاد که فرمود " ضربه ای که این خشک مقدس ها و آخوندهای درباری به پدر پیرتان زدند ،آمریکا و اسرائیل نزدند " ( نقل به مضمون ) ... هم اکنون هم باید برای این عرصه و مبارزه با این طیف های به ظاهر اصولگرا به مقابله ایستاد . بی شک الان دام اصلاح طلبی نخ نما و حنایش بی رنگ شده است ، و جریان اصولگرایی امن ترین محمل برای سوء استفاده نیروهای نفوذی دشمن است  . دشمنی که به قول  آقا روح الله ، توی حوزه علمیه هم مرجع تقلید تربیت کرده است برای روز مبادا .

 -----------------------------------

بعد نوشت :

 همچنین بخوانید" آیا اصولگرایان و شیوخ اعتراف می کنند " ؟ - وبلاگ ناگفته های دانشجوی انقلابی

/ 12 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
س

آقاسلمان درست گفتی مشکل مااینه که خودسازی نکردیم وبه حرفای آقااونجوری که دوست داریم عمل میکنیم مگر آقانگفتندمهمترین وظیفه دانشجوتحصیل علم ومعرفت است؟از بچه های پلیمرکه سوال کردم گفتند وضع درس شما...واقعا خجالت میکشم ازاینکه بچه حزب اللهی ها 10 ترم درسشون طول میکشه اونم بامعدل...چرا مانمره اول رشتمون نباشیم؟چرا برای نهضت نرم افزاری فقط شعارعدالتخواهی بلدیم بدیم؟ایکاش حداقل درست شعار میدادیم اصولگرایان واقعی که دراستان فارس مشغول خدمت هستند اگه آدرس خونشونو بلد نیستی بهت میدم برو وضع زندگیشونونگاه کن مثل قادری ذوالانوارشعراروزیطلب ... کدوم باغشهریاخونه توقم آبادیابرج یاحساب بانکی یارانت توگلوشون گیر کرده که بهشون تهمت میزنی؟نبی زاده و مسعودی و امثالهم چند ساله توسط همین جمع طرد شدن ودیگه برای جلسات هم دعوت نمیشن اگه شما هم سندی علیهشون داری بروبه دادگاه بده حالابیابه این دزدان زمین های مردم بگو اصولگرا.اصولگرای واقعی نماینده مجلس هم بشه تو همون خونه 270 متریش زندگی میکنه مدیرکل فلان اداره استان هم باشه خونش از تو شریف آباد تکون نمیخوره اصولگرایان اصیل فارس معصوم نیستندولی خوردن ازعدالتخواهی که بازیچه شده سخته

مسافر خسته

سلام خبر فوری: "پیش فروش ساندیس های راهپیمایی 22 بهمن 89" سریعا اقدام کنید ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ۞۞,ּּּּּ ּ ּ ּ ּ \____________________ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ۞۞,ּ ּ ּ ּ ּ ּ \¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ֹֹ\ ּ ּ ּ ۞۞ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּּ۞۞,ּּּ ּ ּ ּ\ یا خامنه ای ּ ּ ּ۞۞ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּּ ּ ּּ۞۞ـּ ּ ּ ּ\__________________̲̲/_̲ ּ ּ ۞۞ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ۞۞ּ ּ ּ\¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ ּ ּ۞۞ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ּ ۞۞ּ ּ\ ּ ـ۞۞ּ ּ ּ ۞۞ּ ּ ּ ּ۞۞ ּ ּ ּ ּ ـ۞۞ּ ּ \ּ ּ ּ ۞۞ ּ ۞۞ـּ ּ ּ ۞۞ּ ּ ּ ּ۞۞ ּ ּ ּ ـ۞۞ּּ ּ \ּ ּ ּ ּ۞۞ ּ ۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞ ּ ּ۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞۞ ֹֹֹֹ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ ¯¯¯¯¯¯¯¯¯\¯¯¯¯¯¯¯¯ ִ

سلمان کدیور به س

برای من شخص ملاک عمل و رفتار نیست ... برای همین است که برای مبارزه با زمین خواری و مطالبه از مفسدین با جرات تمام از نماینده سابق ولی فقیه هم نگذشته ام و از ایشان برای این مفاسد پاسخ خواسته ام ، هرچند که هنوز پاسخی دریافت نکرده ام ... بله شما بگویید بنده ضد ولایت فقیه ام ، بگویید با آقای فلانی در می افتی و فلان ... بله من سال هاست که نیش تیز این برچسب ها را به جان خریده ام و هزینه هایش را هم پذیرفته ام و با جان و دل پرداخت کرده ام اما سر سوزنی از رسالت انقلابی ام کوتاه نخواهم امد ... بخدا هر کس در هر مقامی باشد و به او ظن فسادببرم ،‌ جلويش خواهم ايستاد ،‌كاري هم ندارم كه چقدر بهم فحاشي ميكنند يا مدحم ميكنند . آقاي س ... اقاي ذوالانوار و قادري و ... هر كس كه طي اين سال ها اگر در برابر مفاسد سكوت كرده باشد، خودش مفسد است ... ولو اينكه تا سينه اش ريش و جاي مهر در پيشاني اش باشد ولو اينكه هر روز با رهبر چاي قند پهلو بخورد و رفيقش باشد .... هر كس در هر مقام و منسب ...اين حرف من نيست ،‌كلام معصوم است ، كلام امام و رهبر است وفا كنيم و ملامت كشيم و خوش باشيم كه در طريقت ما كافريست رنجيدن

حامیان دولت اسلامی

سلام.خداقوت برادر امروزه همه نوع عدالتخواهی مد شده از نوع سیاسی تا دولتی و... اگر بخواهی مستقل از همه حرف بزنی هم برچسب باران میشوی. یاعلی مدد http://iga.parsiblog.com/

مجتبی

سلمان باز خدا رو شکر کن اندازه ریشت باب میل آقایون هس و الا مث علی به ریشت هم گیر می دادن و شاید متهم به ترویج وهابیت هم میشدی[نیشخند]

آب حیات

آقای س : عده ای دانشجو طبق وظیفه ای که ولی فقیه شان برایشان تعریف می کنند از مسئولی سوالی پرسیدند وگفتند به دلیل آنکه در زمان مسئولیت جنابعالی، در زیرمجموعه شما فسادی که شکی در آن نیست رخ داده، لطفا روشنگری کنید چرا این اتفاق افتاده ؟ چرا آن موقع سکوت کردید و اگر هم آن موقع اطلاع نداشتید! (که عذر بدتر از گناه است!) اکنون چرا به سکوتتان ادامه می دهید؟ نمی دانم این سوال چقدر شما و امثال شما ومنافعتان را به خطر انداخته که متمسک به هرچیزی ولو کاملا بی ربط ، برای زدن سوال کننده می شوید و متاسفانه! موفق هم نمی شوید... نوشتن یک مطلب و درج آن در وبلاگ های مختلف با تغییر "آفا فلان" اول مطلب، نشانه همین تمسک به ایرادهای بنی اسرائیلی است! جناب س! اینکه به چه دلیل و چرا درس کسی طول می کشد و معدلش چند است به کسی ارتباطی ندارد. آن هم در دانشگاه آزاد! که اولین ضررش به جیب فرد وارد می شود پس شما خودتان را اذیت نکنید. در ضمن خیلی از همین معدل هایی که به ظاهر کم میشه دلیلش تضاد عقیدتی و ... اساتید هس با این دانشجویان ، که اگر دانشجو باشید قاعدتا باید براتون پیش اومده باشه!

آب حیات

جناب س! هزینه دادن برای آرمان ها دایره اش خیلی وسیعه که یکی اش گذشتن از معدل هس؛ انواع تهمت ها و ورود به مسائل شخصی رو هم که خودتون مستحضرید! پس مهم این است که خود فرد در پیشگاه خدا وامام زمان(عج) پاسخ داشته باشد. بعد هم اگر امثال این دانشجویان میخواستند فقط به درسشان برسند مثل خیلی های دیگه ، نه انقدر بهشون تهمت می زدند، نه اینقدر مزاحمت برای شما و امثالهم ایجاد می کردند!! بنده از همین جا به هرکس مشغول خدمت است خدا قوت میگویم عنوانش مهم نیست که اصولگرای واقعی باشد! یا اصلاح طلب یا عدالتخواه یا.. جالبه شما دو سه مصداق(صرف نظر از صحیح یا غلط بودن آنها) گرفته اید و چه با ربط چه بی ربط ، هر کس هر چه گفت میگویید چرا دهقانان سربازی نرفته یا خانه فلانی فلان طور است یا چرا استاندار کاری به کارخانه های در شرف تعطیلی ندارد!! کاش یاد بگیریم هرکسی را به خاطر کرده خودش محاکمه کنیم؛ نه کرده استاندار،فرماندار ، دوست و رفیق و...

.

اصولگرای واقعی کسی هست که به اصول وآرمانهای انقلاب اسلامی پایبند باشه,وبه اونا عمل کنه.متاسفانه بعضی از مسولین اصولگرا فقط اسمی از اصولگرایی دارن وکمترین روحیه نقد پذیری,عدالت خواهی, مبارزه با مفاسد اقتصادی و... ندارن که این باعث بدبینی مردم نسبت به این جریان میشه.امیدواریم که هرچه سریعتر به اشتباهاتشون پی ببرن که خیلی زود دیر میشه! خداقوت. یاحق

یک لحظه تا قیامت

امروز عدالت خواهی مد نظر امام خامنه ای چیست؟ اصلا فلسفه ی عدالت خواهی کجاست وبه کدام چشمه باید وصل شود تا بجوشدو جاری شود؟ به قول امام مشکل امروز جهان اسلام این است که فلسفه احکام را نمی دانند. اگر به این سئوالات پاسخ روشن بدهیم خیلی از درگیری ها تمام می شود وراه هموارتر می نماید.

حسن

تا طبرزدی یک یا حسین دیگر برادر سلمان باقی مانده است!