بلا

 

خشکسالی بلای عظیمی است، زلزله فجیع است، طوفان ویران کننده ، امّا بعد از جلسه مجلس در سوال از رئیس جمهور فهمیدم برای یک کشور هیچ چیز ویران کننده تر از دروغ نیست.

خداوند این کشور را از دروغ حفظ کند.

آمین!

/ 25 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی

شما ایرانی؟

همینطوره که میگین

علی جعفری

فارس و استبداد اصولگرایانه http://www.11-22.blogfa.com

علی تنکابنی

نظر سنجی در مورد رییس جمهور بعدی جمهوری اسلامی ایران در وبلاگ جبهه http://shahadat4.blogfa.com [گل][گل][گل]

حمید رضا باقری

سلام شاید یه جاهایی از این مطلبی که نوشتم به ما عملکرد گذشتمون بخوره بخونش بدردت می خوره.

حمید رضا باقری

بله کاکو به نظر من این ها هیچ راهی نداره مگر احیای دوباره حکم امام برای تشکیل نهاد نهی از منکر توسط روحانیون برای نظارت بر دولت که سخت هم هست.

reza

باز هم جای شکرش باقیه که فهمیدید ولی مهم اینه که ماهی رو هروقت از آب بگیریم تازه هست یا نه یا اصلا ماهی مونده که از آب بگیریم یا نه ...

م.م

مطالبه گری نمی میرد مگر... http://nedaye-andisheh.blogfa.com/

علی

می بینم که خودت هم قبیله پرست هستی و به جای اینکه مانند من از دروغ انتقاد کنی، جواب انحرافی می دهی و با کمال بی صداقتی، دایعه صداقت داری! رئیس جمهور خوب جلوی دروغگوها ایستاده است و همینکه به خاطر نظام و اسلام، به سؤالاتی پاسخ داد که برخلاف قانون، "از هیچ کدام از وظایف رئیس جمهور نبودند"، اوج الهی بودن او را می رساند. اگر جوابی داری، باید دقیقا مشخص کنی که هر کدام از سؤالات از کدام وظیفه رئیس جمهور بوده است؟ چون طبق نص قانون اساسی مجلس حق سؤال از نظرات و اختیارات رئیس جمهور را ندارد، اما در با قانون شکنی محض، این عمل قبیح را انجام داد و انصافا بزرگواری رئیس جمهور در تحمل این قانون شکنی زشت مجلس ستودنی بود.

...

سلام اول این که در هر سه نظریه شورا٬ استخلاف و استیلا توسط برای خلافت ابوبکر٬ عمر و عثمان و معاویه اجرایی و تئوریزه شده است و اساس این ایراد اساسی به اهل سنت است که متناسب با آنچه پیش می آید به توجیه نظری می پردازند نه آرمانی که باید باشد که البته نیست! لذا این جریان شناسی نظری در کوتاه مدت(تاریخی) رخ داده است اگرچه بعدها نظریه پردازان هریک از یکی از این ها دفاع کرد اما آن چه مهم است این که نظریه غالب نظریه اهل حل و عقد بوده و هست نه استیلا که شما فرموید. دوم این که برخی از علمای شیعه نیز در ظاهر با استیلا موفقت کرده اند که اصلی ترین دلیل آن را ضرور دانستن حکومت حتی ستمگر بر بی حکومتی دانسته اند و این دقیقا همان دلیلی است که برخی از اهل سنت آورده اند. البته نمی توان آرمان خواهی شیعه را کتمان کرد اما در کوتاه مدت استیلا نظریه برخی علمای شیعه هم بوده است. مثلا مدرس یکی از حامیان ابتدایی رضاخان بود. سوم این که حرف های شما در خصوص نهاد-نهضت/ فرهنگ-تمدن درست (هرچند فرهنگ٬ جهان بینی نیست و جهانی بینی نیز فرهنگ نیست که شما این دو را ظاهرا یکی گرفته اید). حالا جمهوری اسلامی در راس است. این که بگوئید عدالت خواهان ...