نامه 9 تشکل دانشجویی به استاندار فارس

هو الحکیم

"ضربه عدالت باید قاطع، دقیق و ظریف باشد"                         مقام معظم رهبری                                                                              

 جناب آقای دکتر احمد زاده کرمانی

استاندار محترم فارس و رئیس هیئت حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان

خبر کوتاه بود : " سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز بازداشت شدند"

همانگونه که جنابعالی و شهروندان شیرازی می دانند هم اکنون بیش از یک ماه از این موضوع می گذرد. در این خصوص موارد زیر قابل تامل است:

1-هم اکنون دستگاههای حاکمیتی استان در معرض آزمونی بزرگ قرار دارند. پیرو رهنمودهای مقام معظم رهبری نحوه ی برخورد با این پرونده نشان دهنده میزان "قاطعیت، دقت و ظرافت" مسئولین در مبارزه با فساد ،آنگونه که رهبری نظام خواستارند خواهد بود.                                                       

2- اخبار رسیده حاکی از آن است که دست های پیدا و پنهان این بار هم به کار شده اند تا عده ای را با تهدید و شمار دیگری را با تطمیع از پیگیری این پرونده منصرف کنند ، آن را لاپوشانی نموده، مشمول مرور زمان قرار دهند و حداکثر به یک تخلف ساده تبدیل نموده و نهایتا با تمهیدی مانند درج در پرونده ، داستان را به سرانجام "شاهنامه ای" خود برسانند.                            

3- براستی چگونه است که برای یک نانوا به جرم پنج تومان گرانفروشی در یک قرص نان در کمتر از چند دقیقه ،پرونده تشکیل و تکمیل شده ،حکم صادر گردیده و بلافاصله اجرا میگردد و به خاطر اینکه دیگر هوس گرانفروشی نکند روزهای متمادی پلاکارد بر درب مغازه اش آویزان می شود و دست آخر برای محکم کاری صدا و سیما چندین نوبت موضوع این فساد عظما!! و حق به تاراج رفته !! را به اطلاع همگان می رساند و مطبوعات استان نیز همه به امداد می آیند تا مگر دگربار لبو فروشی هوس گرانفروشی نکند! اما ... اما آنانی که اختیار صدها میلیارد اموال شهر را در دست دارند ،با یک نشست و برخاست هکتارها زمین را تغییر کاربری می دهند ،با یک امضا بسیاری را به عرش برده یا بر خاک می نشانند ،چگونه است که حتی اعلام اتهامات آنان نیز از مردم دریغ میشود؟!!(هر چند دیگر تنها خواجه حافظ بی اطلاع مانده است!!)         

4- به خوبی می دانید انتظار تا تعیین تکلیف در محاکم قضایی ممکن است ماه ها و بلکه سالها به طول انجامد. حال سوال اینجاست آیا تا آن زمان سپردن صدها میلیارد اموال شهر در میان چنین دستانی سزاوار است؟ کسانی که با یک قیام و قعود صدها هکتار زمین را تغییرکاربری می دهند، با یک صورت مجلس ، ارقام نجومی را در شهر جابه جا می کنند ،با یک جلسه مجموعه های چند صد واحدی یا چند هزار واحدی تجاری را تصویب می کنند ، بدیهی است با پیش بینی کوتاه بودن ادامه حضور خود در مصدر امر هر گونه مصوبه ای را به تصویب می رسانند. مصوباتی که خود به خوبی می دانید چه تبعات فاجعه باری برای شهر در پی خواهد داشت.(داستان برج 25 طبقه تنها یک نمونه است) کافی است نگاهی به پروژه هائی بیافکنید که با نام فریبنده سرمایه گذاری داخلی و خارجی  داستان غارت نفت ایران توسط انگلیس را در اذهان زنده می کند و هر یک نیز لیستی از موافقت نامه ها و ننگین نامه ها را بر سر درب خود آویزان نموده و با این شگرد ضمن تظلم، تصمیم گیران بعدی را نیز در مقابل عمل انجام شده قرار می دهند.            

5- از جنابعالی به عنوان نماینده عالی دولت عدالتخواه در استان انتظار می رفت در برابر این مسئله محکم ایستاده و با موضع گیری قاطع، شفاف و به موقع خود مانع از لاپوشانی این پرونده شوید ، نه اینکه پس از یک ماه سکوت و عدم تایید حکم شهردار،به یکباره حکم جناب شهردار را امضاء و مسئله مشکلات شورا را  " حل شده" قلمداد کنید.اگردر این مدت عدم تایید حکم شهردار واقعا  به خاطر مسائل شورا بوده، پس چرا اکنون این حکم تایید شده است؟ شرایط امروز با یک ماه پیش چه تفاوتی کرده است؟   

6- به استناد رهنمودهای مقام معظم رهبری که تاکید فرموده اند:" نگذارید این فسادها به دستگاه قضائی برسد ،خودتان با اینها در داخل دولت برخورد کنید" از جنابعالی به عنوان نماینده عالی دولت ،رئیس شورای تامین استان و رئیس کمیته حل اختلاف مصرانه می خواهیم شرائط حساس کنونی را مد نظر داشته و در راستای منویات حضرت آقا رسیدگی به پرونده متهمین و سلب عضویت همه آنانی که سودای دست اندازی به بیت المال مسلمین را داشته و از موقعیتی که نظام برای آنان فراهم نموده سواستفاده کرده اند را اعلام نمایید.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز  

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

بسیج دانشجویی علوم تحقیقات فارس

بسیج دانشجویی باهنر شیراز

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

ستاد یادواره شهدای دانشگاه شیراز

مجمع دانشجویان عدالتخواه

تشکل دانشجویی وصال دانشگاه آزاد شیراز

 

/ 2 نظر / 23 بازدید
دانشجو

محمدطاهر حائری(شجاع) به جرم مفاسد اقتصادی به 6سال زندان محکوم شد...

cassandan

سلام بر اساس امر بانک مرکزی نرخ تورّم به بیشتر از ۲۰ درصد رسیده. این یعنی حقوق‌ها باید ۲۰ درصد بیشتر بشوند. همه میگویند بسیجیها بهترین حقوق و مزایا را دارند. ما که ندیدیم. نون برای ما هم گران شده. همه چیز برای ما هم گران شده. در یک بلاگ خواندم که ماها بهترین حقوق هارا میگیریم و نرخ تورّم به ما اثر نخواهد داشت.والله به امام قسم اگر این واقعیت داشته باشد.فقط همین را می‌خواستم بگویم.