نامه جنبش عدالتخواه به رئیس دادگاه ویژه روحانیت

از: جنبش عدالتخواه دانشجویی
به: ریاست محترم دادگاه ویژه روحانیت

سلام علیکم


همانطور که می دانید قریب به چهار ماه از زندانی شدن علیرضا جهانشاهی(معروف به طلبه سیرجانی) و همراه جوانشان می گذرد و هنوز هیچ خبر موثقی در مورد ایشان منتشر نشده است. این وضع نگران کننده در حالی است که در این مدت بسیار طولانی، نامبرده بدون هیچ تفهیم اتهام و یا محکومیتی در اوین محبوس بوده اند. به راستی باید از دستگاه قضا که طبق قانون اساسی مجری عدالت در سطح جامعه است و از سوی دیگر باید ملجأ و پناه ضعیفان و ستمدیدگان باشد، از چنین اجحاف بزرگی پرسید که طبق کدام بند از قانون و شرع و به چه اتهام نامعلوم و نامفهومی چنین اقدامی صورت پذیرفته است.

طبق کدام اصول فقهی و کدام مبنای اجرای عدالت می توانید شخصی را بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشد دستگیر کرده و قریب به سه ماه او را از دیدار خانواده اش محروم کنید، بدون اینکه هیچ خبری از او منتشر نمایید؟

آیا مرخصی های پزشکی، حق استفاده از وکیل مخصوص، ارتباط با جامعه و دیدار با خانواده و سرکشی به آنان حق گروه خاصی از افراد هست ولی حق مظلومان و بی پناهان نیست؟

آیا اسلام آمده است تا حقوق از دست رفته آنان را بازگرداند یا رنج مستضعفین را مرهم بگذارد؟

جنبش عدالتخواه دانشجویی مدت هاست که به انحاء گوناگون با برخی گروه ها، افراد، شخصیت ها پیرامون حساس نمودن آنان به این واقعه تلاش نموده است و سعی نموده این درد بزرگ را درفضایی آرام و بدون تنش پیگیری نماید امّا آنچه این روزها می بینیم و می شنویم حاکی از این است که برخی نهادها و جریان ها، مشغول تسویه حساب سازمانی با طلبه ای هستند که هنوز اتهام و جرمش معلوم و مشخص نیست.

اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی بنا بر رسالتی که بر دوش دارد و وظیفه ای که پیرامون دادخواهی از مظلومین بر عهده گرفته است به این وسیله از شما به طور جدی مطالبات زیر را بیان می کند:

۱- هر چه سریعتر جامعه و اذهان مشوش شده مردم  را پیرامون این قضیه روشن کنید و اطلاعات موثقی از حال آقای جهانشاهی منتشر نمایید.

۲ – قوه قضائیه باید به این پرسش مهم و امر نگران کننده پاسخ دهد که چرا شخصی را در عین بی عدالتی و مخالفت با قانون و شرع در حبس نگاه می دارد بدون اینکه دادگاهی برای او تشکیل دهد.

۳- چرا از خانواده ایشان حق ملاقات را سلب نموده اید؟

در پایان جنبش عدالتخواه دانشجویی از شما درخواست ملاقات اعضای شورای مرکزی این اتحادیه دانشجویی با علیرضا جهانشاهی و همراه شان را دارد تا به این وسیله از سلامت روحی و جسمانی نامبرده مطلع و از چگونگی و چرایی وضعی که به آن دچار هستند، اطلاعات موثق به دست آورده و در اختیار مومنین به اسلام و انقلاب بگذارند.

 به امید ظهور عدالت گستر گیتی

 

/ 5 نظر / 40 بازدید
بصیر

دستتون درد نکنه اگه امکان داره به دادسرای روحانیت در مورد علی محمد دستغیب هم نامه بزنید /آخه توهین به نظام، انقلاب و رهبری تا به کی؟ متشکریم

بصیر

دستتون درد نکنه اگه امکان داره به دادسرای روحانیت در مورد علی محمد دستغیب هم نامه بزنید /آخه توهین به نظام، انقلاب و رهبری تا به کی؟ متشکریم

افسر جوان

با سلام گلستان بلاگ مرجع وبلاگ نويسان آماده دريافت نظرات سازنده شما و لينگ هاي مطالب شما ميباشد[گل] ( لينگ مطالب خود را در اختيار ما قرار دهيد تا با نام شما در گلستان بلاگ قرار گيرد)[گل] منتظر حضور شما هستيم[گل]

سلام تقریباً دو سال پیش تو همچین روزای سرد زمستون بود که رفتیم به دیدن حاج آقا، در گوشه‌ای از آستان حضرت عبدالعظیم (ع) در گذری بی رهگذر در جایی به دور از توجه و دید زائران و مجاوران حرم، گذاشته بودنش تا خیمه‌ای حقیرانه برای خود برپا کند برای پناه از باران تکه پلاستیکی هم بر آن کشیده بود درون خیمه اما همان حجره طلبگی با صفای خود را با انبوهی کتاب و اندک ملزومات زندگی مهیا کرده بود برای مظلومیت و غربتش دلم به درد آمد خیمه‌اش را خیمه عدالت خواهی نام نهاده بود و من ندانستم طلبه عدالت خواه حبس کشیده و متحصن چادر نشین را باور کنم یا دولت و حکومت عدالت محور و مسئولان پشت میز نشینش را...

كريم جوكار

واقعا متاسفم مهدي هاشمي بااين همه اتهام ازادميشه ولي طلبه سيرجاني....