هم با لهو و لعب و فضای آلوده و هم با فضای بسته منجمد مخالف هستیم

حسین قاسمی فرماندار و رییس ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان شیراز در
حاشیه بازدید های روزانه خود از ستاد های نوروزی شهرستان در جمع خبرنگاران حضور یافت و در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر برگزاری مراسم غیر مرسوم در ایام نوروز که توسط عده ای مطرح شده است ، اظهار داشت : افرادی که مدعی هستند مدیریت استان در ایام نوروز به دنبال برگزاری جشن های لهو لعب آلودو برپایی مراسم رقص و پایکوبی و جشن هایی شبیه جشن های شاهنشاهی می باشد بر اساس کدام اسناد و مدارک چنین ادعایی را مطرح کرده اند.
وی افزود:این عزیزان اسناد و البته نه تحلیل های خود را در اختیار رسانه ها قرار دهند .قاسمی متذکر شد: در این راستا اگر اسنادی دال بر برگزاری مراسم لهو و لعب یا حتی جشنواره موسیقی برابر با معیارهای صدا و سیما توسط مدیریت استان دارند به مردم ارائه کنند .
وی بابیان اینکه در ایام نوروز قرار نبوده و نیست که هیچگونه جشنواره موسیقی با حضور گروههای بین المللی در شیراز یا تخت جمشید برگزار شود، عنوان کرد:برخی شایعه هایی می کنند که مدیریت استان می خواهد اقدام به برپایی چادرهای جشنهای 2500 ساله شاهنشاهی در تخت جمشید شهرستان مرودشت و مجالس لهو و لعب نماید که در این راستا مردم می توانند خود بروند و بازدید کنند که آیا این چادرها برپا شده است ؟
وی با بیان اینکه گروههای موسیقی خارجی وارد فارس نشده اند ،عنوان نمود:اگر دهها یا صدها گروه موسیقی خارجی به استان آمده اند بالا خره این امر از طریق سیستم فرودگاه یا غیره صورت پذیرفته ،سیستم های امنیتی و انتظامی از این امر مطلع هستند و بلیط و پاسپورت آنها مشخص است .
فرماندار شیراز در این راستا از سیستم فرودگاه و دستگاههای امنیتی خواست اگر این گروههای موسیقی وارد شده اند با سند و مدرک اسامی را اعلام کنند.
قاسمی تصریح کرد:به هر حال اگر کسی در مورد تهمت های خود اسناد و مدارکی دارد ارائه کند.
فرماندار شیراز در ادامه با اشاره به اظهار نظر یکی از سیاسیون که گفته است "تیم مدیریتی استان می خواهد با نصب پرچم چندصد متری جمهوری اسلامی ایران رنگ مذهب را از شهر بزداید"گفت:این چه حرفی است یعنی نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران مزین به کلمه جلاله الله و الله اکبر که بر اساس قانون اساسی نشانه جمهوری اسلامی می باشد دین زدایی است؟مردم این جملات را می شنوند چه می گویند و چه فکری می کنند؟تعارض پرچم جمهوری اسلامی با اسلام چیست؟وی با بیان اینکه مردم توهین صورت گرفته شده به پرچم مقدس جمهوری اسلامی را تحمل نخواهند کرد،گفت:این افرادباید پاسخگوی توهین به پرچم جمهوری اسلامی که حاصل خون صدها هزار شهید است ،باشند.


حسین قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جشن جهانی نوروز مورد عنایت مقام معظم رهبری می باشد اظهار داشت: جشن جهانی نوروز مورد عنایت مقام معظم رهبری می باشد به گونه ای که معظم له در تاریخ 7/1/89 در دیدار روسای جمهور و نمایندگان کشورهای شرکت کننده در جشن جهانی نوروز در تهران از ابتکار رییس محترم جمهور و دولت در برپایی مراسم جشن جهانی نوروز و ثبت آن قدردانی کردند و بر استمرار این برنامه تاکید نمودندو فرمودند"این مراسم و استمرار آن می تواند زمینه مناسبی برای هر چه نزدیکتر کردن دولت ها و ملت های منطقه و یکدیگر باشند . معظم له این جشن جهانی نوروز را نوعی هدیه ملت مسلمان ایران به ملت ها دانستند و همچنین در سخنان روز اول سال جدید(سال 90)در مورد نوروز فرمودند"مردم ایران از این فرصت تاریخی نیز در راستای تحکیم دین و عقاید شرعی خود بهره برده اند که گواه آن نیز حضور پرشور آنها در لحظات تحویل سال در اماکن متبرکه مذهبی می باشد.
قاسمی گفت:در شهر شیراز نیز شاهد حضور نزدیک به صدها هزار نفری مردم در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع) و دیگر امام زاده های واجب تعظیم این شهرستان بوده ایم.
وی ادامه داد:طی نامه شماره 190085/8 مورخ 8/12/89 توسط معاون امور اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور آقای علیرضا افشار مصوبات کمیته استانی برپایی جشن جهانی نوروز به استانداران سراسر کشور ابلاغ گردیده است ؛اماحالا فردی آمده و می گوید جشن جهانی نوروز هیچ جایگاهی ندارد خوب این نظر با نظر مقام معظم رهبری که بر استمرار این برنامه تاکید داشته اند مغایر است.
قاسمی متذکر شد:از سویی دیگر این جشن در سراسر کشور برپا می شود و همانگونه هم که وزیر ارشاد در مصاحبه خود اعلام کرده است "میزبان روسای جمهور کشورها، تهران می باشد و نه شیرازکه هفتم و هشتم فروردین ماه در تهران برگزار می شود."
فرماندار شیراز در ادامه با اشاره به هجمه ای که به سمت نوروز ایرانی است افزود:عده ای نوروز ایرانی را مورد هجوم قرار داده اند که در این راستا دولت و مدیریت استان به دنبال نوروز باستانی نیست بلکه به دنبال نوروز ایرانی می باشد ،نوروزی که قبل از اسلام و در خدمت حکومت های استبدادی و سلطنت های پوسیده دوران جاهلیت ایران بوده نوروز باستانی است اما نوروزی که توسط دولت پیگیری می شود نوروز ایرانی است .
و ی خاطرنشان ساخت: محتوای نوروز ایرانی غیر از محتوای نوروز باستانی می باشد.قاسمی ادامه داد:این نوروز ایرانی را که می گویم عبارت مقام معظم رهبری است فردا دوباره حمله نکنند و ما را متهم نکنند که چرا نام ایران را آورده اید!حداقل به خود زحمت دهند وبه سایت مشرق مورخ 28/12/89 مراجعه کنند و مطلب نوروز از دیدگاه رهبر معظم انقلاب را مطالعه نمایند.
قاسمی در ادامه افزود :روحانیت معظم و عزیر مطمئن باشد که این دولت خلاف نظر مقام معظم رهبری عمل نخواهد کرد و فصل الخطاب بودن فرامین مقام معظم رهبری در عملکرد دولت نهم و دهم از ابتدا تا کنون مشهود و روشن بوده است.
فرماندار شیراز در پایان با تاکید بر اینکه باید به عرصه فرهنگ نگاه منطقی داشته باشیم، یادآور شد:هم با فضای لهو ولعب آلود فرهنگی و هم با فضای بسته و منجمد فرهنگی مخالف هستم.

 

/ 0 نظر / 24 بازدید