دغدغه عدالت در لیست های بسته بندی شده

نوشتن برخی حرفا در این اوضاع و احوال کار ساده ای نیست، بخصوص که در مورد انتخابات باشد. اگر نوشته هم به صورت یک نقد باشد بدتر، چرا که طرف نقد فوری به شما هجمه می برد که دارم آب در آسیاب دشمن می اندازم و به تفرقه دامن میزنم. اما از یک نظر دیگر برخی حرف ها را هم نمی شود نزد. خیلی خلاصه عرض می کنم.

ما در بین جریان شناسی احزاب و گروه هایی که در این دوره از انتخابات شرکت کرده اند شعارهای متفاوت و رنگارنگ می بینیم. هر طیفی مانیفست خواص خودش را برای انتخابات داد. این وضع بیشتر در گروه های به اصطلاح اصولگرا هم خوب قابل روئیت است.

چند روز پیش یکی از دوستان در مورد لیست یکی از گروه ها، که خیرا منتشر شده از حقیر نظر خواستند. و اینکه برای ترویج و تبلیغ و یا معرفی این افراد چه برنامه ای دارم.

جوابی که دادم این بود که وقتی می بینیم که در شعار و گفتمان این گروه و سایر گروه ها حتی اندازه جمله ای در حد شعار هم از انقلاب اسلامی خبری نیست، وقتی می بینیم دغدغه مستضعفین و پابرهنگان و آن گودنشین ها را در نظر ندارند چه لزومی داد که ما این لیست را یک لیست انقلابی و مومن بدانیم؟

متاسفانه سرلیست برخی از این گروه ها افرادی هستند که نه تنها درک درستی از انقلاب اسلامی ندارند و آدم اهل فکر و اهل دردی هم نیستند بلکه با مبانی آنچه از او برای اسلام انقلابی خواسته شده بیگانه است.  وقتی از ایشان مفهوم پابرهنگان را می پرسی ذهنشان جام می کند چرا که در دایرالمعارف  ذهنشان  این کلمه موجود نیست. این را حقیر نمی گویم، دوستانی که مدت ها با ایشان معاشرت داشته اند و به صداقتشان ایمان دارند برایم بازگو کرده اند.

عملکرد این لیست ها با شعارهایشان پاردوکس اصولی دارد. از طرف ادعا می کند که ما از گروه های قدرت و ثروت دوری کرده ایم اما می بینیم همه عشقشان این است که فلان کاره آقای فلان شخص سرلیست ما است؟ در این حد به خاندان سالاری اهمیت می دهند. نمی گویند فلان شخص انقلابی، فلان چهره گمنام اما دردمند انقلاب اسلامی. نمی گویند در سر لیست ما یک عدالتخواه هست و این موجب افتخار، می گویند فلان شخصی که فلان کاره آقای فلان است سر لیست ما است و این مایه افتخار!

کدام ادم اهل تشخیصی است که نفهمد این انتخاب نه تنها برای اصلح بودن شخص نیست بلکه فقط و فقط برای خاندانی است که آن شخص به او وصل است که به واسطه اسم این خاندان رای آوری با آنها خواهد بود.

مگر خود این دوستان رسما اعلام نکردند که در این دور مردم شیراز به صورت قبیله ای رای نخواهند داد؟ پس چگونه است که خودشان به راه و روش قبیله ای کار سیاسی می کنند؟ به صورت قبیله ای لیست می چینند؟ همین عملکرد شماست که فرهنگ سیاسی مردم را قبیله ای بار آورده است.

کسی را که در دور قبل مجلس شورا دارای کارنامه قابل قبولی نیست را چرا باید در لیست قرار داد و برای رای آوریش تلاش کرد؟ چون ریش دارد؟ چون با فتنه مخالف بود؟ بگذارید که رک عرض کنم این کار و این مدل رفتار سیاسی خودش فتنه است خودش یک جریان انحرافی است.

به دوستان عرض میکنم که ایده آل ها را در این لیست های بسته بندی شده نمی توانید بیابید. این ها همه بازی سیاسی است نه دوای درد انقلاب اسلامی. این دوستان ساعتها مصاحبه کرده اند اگر شما یک جمله از این اقایان در مورد عدالت و عدالت خواهی دیدید من جایزه میدهم.

حضرت امام( روحی له الفدا) چند مدت پیش مسئله عدالت را در کشور بسیار مورد تاکید قرار دادند و برای اولین بار چنین فرمودند" بنده از مسئله عدالت  رایج در کشور مطلقا راضی نیستم"( نقل به مضمون). ایشان در مورد هیچ مسئله ای اینچنین قید مطلق بودن را بکار نبردند. اگر این دوستان داعیه ولایتمداری شان می شود چرا د رشعارهایشان حتی خبری از این مسئله نیست؟

کی باید بفهمیم که جریان انحرافی، جریان فتنه همه و همه در اثر بی عدالتی رایج در فضای سیاسی اقتصادی کشور شیوع یافت؟

به دلسوزان عرض می کنم که به این لیست ها اعتماد نکنید. خودتان بروید و تحقیق کنید و اصلح را انتخاب کنید. بر اثر تعصب هم مبنای فکریتان را نچینید. این فکر را هم نکنید که اگر ما به اصولگرایان رای دهیم اصلاح طلب های برانداز وارد مجلس می شوند. این کوته فکری است. خود این فکر نوعی براندازی است.

 

/ 13 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جا مانده

سلام بروزم با: "برای برادر محسن" منتظرم یا حق

فقیر

سلام،اخوی جانا سخن از زبان ما می گویی. یک سینه حرف موج زند در دهان ما... درباره ی این قبایل سیاسی رنگارنگ، درباره ی سرلیست های خاندان دربرابرخاندان، درباره ی ساکتین چهارسال در مجلس، درباره ی برندازان نرم انقلاب اسلامی، درباره ی سلاخان مذهبی مستضعفین، درباره ی فسادهای سیاسی و سکوت مدعیان...هییییییییی برادر یاحق

م.م

بازی سیاسی حقیقت سیاسی http://nedaye-andisheh.blogfa.com/

فقیر

سلام. به روز هستم با: " براندازی تروریست های سیاسی در انتخابات" حتما سربزنید و نظر دهید. http://www.iga.parsiblog.com/ یاحق

اکبری

زنده باد فرشید.شیرشیر است اگرچه دربند باشد.لطفا درمورد پاساژفاخر هم بنویسید.فساد بزرگی است که بزودی مردم درجریان ان قرار میگیرند.لطفا درمورد بخوربخور 46میلیاردتومانی یعنی460000000میلیاردریالی کارخانه شرکت وابسته به جناح راست هم بگویید.لطفا درمورد خواهرزاده ان اقای خاص که کاندیدا شده البته نماینده هم هست بگید.درمورد شرکت تعاونی تولیدات کشاورزی طلاب علوم دینی فارس هم بنویسید.درباره علیرضا م وپرداخت هزینه های خواهرزاده اقای خاص وپسرعمه پسرشجاع هم بنویسید.راستی درمورد اقدامات خواهرزاده اقای خاص وپسرعمه دیگرپسرشجاع در شرکت نمایشگاههای بین المللی هم بنویسید.ولی اینهارا اصلا ننویسیید درموردفلاحت وزمین های متری 12تا یک تومانی انهم قسطی ننویسید.درمورد انکه مورد حمایت اقای خاص هست وبنام خیریه به 22دختر وزن فقیر ومحروم که برای کمک امده بودند تجاوز کرد.....منتظر فردا باشید.انفجاری عظیم دررا ه است.راستی نسبت این جبهه یعنی جبهه پایداری متحد وایستادگی وخوبیدگی ونشستکانی و...بااقای خاص شیراز چیه؟هیچی یک عده ای میگویند بله قربان یک عده چشم قربان.راستی شیخ جبهه قائدین هم از ماه تابان ستاره درخشان حمایت کرد.چشممان روشن.

علی جعفری

سلام برادر دلم برات تنگ شده دلم برا کتابخونمون هم تنگ شده دلم برا صبح زود و نون و آش سبز هم تنگ شده ...

سید

الان سرلیست جبهه متحد اقای ذوالانوار خواهرزاده اقای حائری وپسرعمه شجاع حائری هستش.سرلیست جبهه ایستادگی هم عروس اقای حائری وزن شجاع یعنی مریم اردبیلی هست.سرلیست جبهه پایداری هم اقای مکارم برادرزاده ایت الله مکارم هستش .وسرلیست جبهه کجکی هاهم دکتر دستغیب اقازاده ایت الله دستغیب است.بی خیال مردم گوربابای مردم. زنده باد خاندانسالاری از قوام تا پسر شجاع

م.ه.ص

بازمانده ( اکیدا توصیه شده) وبلاگ بسیج دانشجویی دانشکده مهندسی

حزب الله شیراز

علامه مصباح یزدی: رأی دادن طبق لیست‌های انتخاباتی، فاقد حجیت شرعی است http://www.hizbollah.mihanblog.com/ حتما سربزنید

علیرضا

سید واقعا ذوالانوار خوارزاده حائریه ؟؟؟ نمیدونستم